poniedziałek, 04 września 2017 08:01

Dożynki 2017

Mimo niespodziewanych przymrozków, zimnych, mokrych tygodni w ostatnim czasie, rolnicy mieli co zbierać z pól. Coroczne święto Ziemi obchodziliśmy hucznie w samym sercu miasta, bo gmina Brwinów, to także piętnaście sołectw, z których część jest jeszcze typowo rolnicza. Było głośno, muzycznie, festynowo, ale w części oficjalnej udało się zmieścić tradycyjne elementy, takie, jak uroczyste przekazanie chleba dożynkowego Burmistrzowi, jak dzielenie chlebkami z ludźmi, udział sołtysów, konkurs "Wieńce". Kultywowanie tej tradycji jest ważne, bo przypomina nam, skąd się wywodzi większość z nas i że mleko nie bierze się z pudełka. 

 

Część muzyczna rozbrzmiała najpierw folkowo: fantastyczny koncert zespołu Belatine, grającego celtycko, dynamicznie. Potem było już bardzo tanecznie, dzięki Bayer Full i Maszy, a na koniec mocne brzmienie "No i dobrze" - naszego, brwinowskiego zespołu w składzie wybitnie rodzinnym: The Grądzcy & company.

Ważnym elementem podczas festynu były rustykalne stanowiska eko-rękodzielnicze przygotowane przez animatorki Ośrodka Kultury w Brwinowie. Było tkanie, trząchanie masła i mieszanie kremów. Jeśli ktoś nie miał okazji spróbować, to zapraszamy do OK - takie rzeczy u nas przez cały rok. 

Różne są okazje, by się zabawić, posłuchać muzyki, kupić watę cukrową. Dożynki są jedną z nich. Szczególną.

Fotorelacja spod ręki Andrzeja Okej-Gontarczyka w zakładce ALBUM na naszej stronie.

 

o nas

 

 

kontakt

pliki do pobrania

wynajem sal i opłaty

konkursy

 

Ogólna klauzula o przetwarzaniu danych

płatności

newsletter

ogłoszenia