sobota, 07 października 2017 08:28

Warsztaty zielarskie...

Warsztaty zielarskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Dziś, na przedpołudniowych zajęciach było takie mnóstwo chętnych, że będziemy musieli podzielić grupę na dwie klasy. OWCA także powoli zaczyna pękać w szwach. Anna Czeremcha, jako nieoceniona (doceniona) animatorka-badylolożka, została zaproszona także do świetlicy wiejskiej w Parolach, gdzie z inicjatywy Centrum Doradztwa Rolniczego poprowadziła wykład i ćwiczenia dla tamtejszych pań.
"Zielskoczarodziejsko", to autorska pracownia OK pani Anny Czeremchy. Podczas zajęć adepci odbywają część teoretyczną: wiedza o ziołach i zielsku leczniczym, o tym, jak uwarzyć mętną, dziwnie woniejącą ciecz z czegoś, co najchętniej byśmy wypielili, a co ostatecznie może wydłużyć nam życie w dobrym zdrowiu o kilka (kilkadziesiąt?) lat. Część praktyczna polega na nauce preparowania i poddawania obróbce zebranych z okolicznych pól i chaszczy magicznych w swym działaniu roślin.
Przy okazji uczą się także doceniać to, że mieszkamy w gminie miejsko-WIEJSKIEJ, na szczęście dość mało zabetonowanej i zabloczonej, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy tyle darów Natury, ile dusza w danym sezonie zapragnie.
 
Kto jeszcze nie słyszał o, ten szczaw.
Ostatnio zmieniany sobota, 07 października 2017 08:30

 

o nas

 

 

kontakt

pliki do pobrania

wynajem sal i opłaty

konkursy

 

Ogólna klauzula o przetwarzaniu danych

płatności

newsletter

ogłoszenia